I’ve been trying to work on my blog’s new design for nearly 6 months but between the launch of our shop BEY, and with my personal agenda it was impossible to sit down and start my design. One month ago I’ve finally found some time to rethink about how I’d like my blog to go on. The reason of this change is about the content as much as having a new skin. I think there aren’t many design options to explore in terms of blogging. I always like to keep it simple as much as possible and I like to read blogs with simple designs so I didn’t want to change that for sure. But in time I realized that I am more focused on some subjects on the blog and those subjects needed an arrangement.  Also, I wanted to expand the categories with new topics that are also new to my life, like cooking or travelling to new places etc. So I decided that I needed a new design that can embrace these topics. After long researches, I was inspired by some favorite features of the website designs I liked the most, that I think are great for my needs too. Then my design team Ajoen started to work on it and it’s finally ready to launch! Now I want to introduce these changes to you.

Neredeyse 6 aydır blogumun tasarımını değiştirmek istiyorum fakat BEY’in açılışı ve benim kişisel işlerim oturup yeni bir tasarım üzerinde çalışmama engel oluyordu. Neyseki geçtiğimiz ay biraz zaman bulabildim ve oturup blogumun ne yöne doğru gitmesini istediğime karar verdim. Bu değişiklik tasarımsal olduğu kadar içerikle de ilgili aslında. Bana sorarsanız blog tasarımı konusunda zaten çok da fazla seçenek yok ben her zaman sade bir görüntüden yanayım karışık tasarımları hiç sevmiyorum. Bu yüzden o kısmı değiştirmeyeğim kesindi. Ama zamanla blogdaki bazı konu başlıklarına daha fazla zaman ayırdığımı ve onları biraz düzenlemem gerektiğini fark ettim. Ayrıca hayatıma yeni giren bazı konulara da, yemek pişirmek, yeni şehirler keşfetmek gibi blogda daha fazla yer vermek istedim. Ve en sonunda tüm bunları içine alan bir tasarıma geçmeye karar verdim. Uzun araştırmalardan sonra en beğendiğim tasarımlara sahip websitelerinde bulunan, benim ihtiyaçlarıma en uygun olan özellikleri kendime uyarlamaya karar verdim. Uzun yıllardır blog tasarımlarımı hayata geçiren ekip Ajoen yine sihrini gerçekleştirdi ve blogum yeni görünümüne sonunda kavuştu. Şimdi size yeni neler var anlatmak istedim.

On top menu, you’ll see 5 main categories as Fashion, Lifestyle, Beauty, Decoration and People. And above them there are subcategories as you can see in the images below. From now on you can be able to browse my blog by these main topics. And there’ll be much more to talk about! And there is one empty category there, which is People and you just have to wait and see what’ll come up to that page :)

Üst menü barında 5 ana kategori göreceksiniz. Moda, Yaşam Tarzı, Güzellik, Dekorasyon ve İnsanlar. Ve bunların altında aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi alt kategoriler var. Bundan sonra blogumu bu ana kategoriler doğrultusunda okumak çok daha rahat ve konuşacak çok daha fazla konu başlığı olacak! Henüz içi boş olan İnsanlar kategorisi hakkında ise çok güzel fikirlerim var ama henüz sürpriz içeriğini bekleyip görmeniz gerekecek.

fashion lifestyle beauty decoration

Other than these, now you’ll be able to shop my favorite items from the main page. Just look through the items under the SHOP bar and click on the item you’d like to shop so that you can be directed to the shopping page. Also you may be able to see the most popular posts or the recent comments again on this section.

Bunun dışında her kıyafet postunun altında paylaştığım benzer ürünlerin alışveriş linklerine artık ana sayfadaki SHOP bölümünden ulaşabileceksiniz. Her zaman sorduğunuz uzun altın plaka kolyem, en son aldığım çantam, beğendiğim stilime uyan kıyafetler bu bölümde sergilenecek ve üzerine tıklayarak satın alma aşamasına direkt yönlendirileceksiniz. Ayrıca blogda en çok okunan postlara ya da son gelen yorumlara da bu bölümde yer veriliyor olacak.

shop

In the middle of the main page there is a Random Post area. You may bump into a post you’ve missed on this section so make sure to keep an eye on that. It’ll change with every refresh

Sayfanın tam ortasında ise rastgele postlar bölümü var. Daha önce görmediğiniz bir postla bu alanda karşılaşabilir ya da hafıza tazelemek isterseniz bu alanı takip edin. Her sayfa yenilemesinde değişecek.

random

That’s all for now. Hope you like this new design I much as I do too

Şimdilik hepsi bu! Umarım siz de blogun yeni halini benim kadar sevmişsinizdir. Sıra geldi bu kategorileri yeni postlarla doldurmaya! :)

You May Also Like

  • Bence cok guzel olmus yeni tasarim.

    Youtube kanalina isbirligi yaptigin markalarla cekilen videolarini da koymalisin bence.

    Sevgiler

  • betulaydgdu

    yeni layout çok güzel gözüküyor..tebrikler !