Meet my latest babe. I’ve been eyeing it for some time now and with the beginning of the new season I treated myself this gorgeousness. Guess I’ll be using it with a lot of my outfits so be prepared to think if I don’t have any other bags :) I bought the bag through Shopbop.com after checking out all the websites around internet because it had the best offer. I can easily tell that I’m more than satisfied with the service therefore wanted to write this post to inform you as a happy customer. Because like so many of you I love to shop online but when it comes to designer shopping you need to look out for the best deal you can get in terms of shipping/customs etc. I loved the fact that Shopbop.com has free express delivery. This is really a dream come true because when you splurge on something you feel that urge to have it in your hands IMMEDIATELY! I’ve received my bag in 5 days and I lost 1 day because of the customs. The order actually arrived Turkey in 4 days and I’ve got an e-mail from customs to give my approval that this order is personal use only. UPS sent me a paper to sign and I sent it back. That was all the work I did because Shopbop calculates the customs fee on the checkout so you don’t have to deal with it.  Actually many stores like SaksFifthAvenue.com or Barneys.com etc has that service but they don’t offer free delivery for international customers and the customs fee is higher for a reason I don’t know. So here’s my story on how I got my dear baby. Hope that clears your mind about shopping online because it cleared mine :) Oh and btw if you order a package costs under the higher limit of your customs  have set you don’t need to deal with that paper either. It just delivers to you directly. Happy shopping :)

Yeni bebeğimle tanışın. Bir süredir göz koyduğum 3.1 Phillip Lim’in Pashli Mini Satchel ına yeni sezonla birlikte kavuştum. Sanırım çok fazla kullanıyor olacağım için şimdiden uyarayım başka çantan yok mu diye düşünmeye başlayabilirsiniz :) Gelen bir kaç soru ve benim de süreç içinde yaşadıklarımdan memnun kalmam üzerine çantayı alma hikayemi paylaşmak istedim. Henüz Türkiye’ye gelmediği için (gerçi ben siparişimi verdikten sonra Beymen’de gördüm ama artık çoktan almıştım bile) ben çantamı Shopbop.com üzerinden satın aldım. Öncesinde internet üzerindeki bu çantanın satıldığı diğer siteleri SaksFifthAvenue.com ve Barneys.com u da inceledikten sonra en avantajlı seçeneği Shopbop.com un sunduğunu gördüm. Ücretsiz ve expres kargo sunmasının yanında gümrükte çıkacak olan vergiyi de satın alma aşamasında hesaplayıp eğer tercih ederseniz ödemenizi sağlıyor. Bu çanta için ben ekstra 70$ gibi bir vergi ödemiş oldum. Bu şekilde olunca expres kargo ile birlikte çanta 4 günde Türkiye’ye ulaştı ve gümrüğe geldiğinde bana UPS’den bir e-mail geldi. Bu e-mailde benden çantanın sadece kişisel kullanıma ait olduğuna dair bir onay belgesi istediler ve bunu imzalayıp yolladıktan sonra ertesi gün paket tarafıma sorunsuz bir şekilde teslim edildi. Bu vergi işlerini toplama yansıtmayı diğer mağazalar da yapıyor sanırım hatta TL üzerinden alışveriş bile yapabiliyorsunuz ama onlarda ücretsiz kargo seçeneği yok ve vergi kısmı da neden bilmiyorum ama biraz daha pahalı çıkıyor. Bu sebeple benim için en doğru seçim Shopbop.com üzerinden ilerlemek oldu. Tabi bir de şu 75€ durumu var, eğer sipariş toplamınız bu miktarı geçmiyorsa uluslararası mağazalardan aldıklarınız bu kağıt işleriyle uğraşmadan (ki o da çok uğraşmak sayılmaz) direkt adresinize teslim ediliyor zaten. Örneğin ben Asos.com un da sıkı bir müşterisi olarak bu miktarın altında bir alışveriş yaptığımda paketim 2 hafta içinde sorunsuz şekilde elime geçiyor. Umuyorum ki bu yazı aklınızdaki soruları cevaplamıştır çünkü bu süreç benimkileri cevaplamış oldu. Mutlu alışverişler :)

philliplimpashlisatchel

 

Buy 3.1 Phillip Lim Mini Satchel

You May Also Like

 • Seher

  Vergiyi başta ödemek çok avantajlıymış. Hep çekiniyordum ben de 75€ üzeri alışveriş yapmaktan. Gümrüğe falan gidip uğraşacak zamanım yok diye. Aydınlatıcı bir yazı olmuş çok teşekkürler:)

 • ipek

  Beymen’den once, son bir-bir bucuk yildir, Harvey Nichols’larda satistaydi. Ben kendiminkini 6 ay once HN’dan aldim.

  Gule gule kullanin. Cok guzel bir renk tercih etmissiniz.

 • merve

  fiyatı cok uygunmuş.